اپل و گوگل خود را برای نبرد واقعیت افزوده آماده می‌کنند


اپل و گوگل خود را برای نبرد واقعیت افزوده آماده می‌کننداپل و گوگل آماده می‌شوند تا با توسعه پلتفرم‌های واقعیت افزوده رقابتی خود به مصاف هم بروند.در حالیکه کاربردهای بالقوه واقعیت افزوده توسعه سایر دستگاه‌ها از قبیل عینک‌های هوشمند را تشویق می‌کنند، بازار دستگاه‌های همراه شاهد آن بوده است که اپل و گوگل به دنبال رقابت بر سر تولید اپلیکیشن‌هایی هستند که برای تلفن مفید و قابل استفاده باشند ... بیشتر بخوانید درباره اپل و گوگل خود را برای نبرد واقعیت افزوده آماده می‌کنند افزودن دیدگاه جدید

هر دو شرکت ابزارهای واقعیت افزوده جدیدی را برای دستگاه‌های اندروید و آی‌اواس به نمایش گذاشته اند که به کاربران امکان می‌دهد به طور دیجیتالی و از طریق تلفن‌های خود چیزهایی را در دنیای اطراف خود ایجاد کنند.

گوگل گفته است که فناوری واقعیت افزوده‌اش در گوشی سامسونگ گلکسی اس۸ جدید و تلفن پیکسل گوگل اعمال خواهد شد، در حالیکه اپل به دنبال آن است که فناوری خود را در تمام دستگاه‌هایی که با سیستم عامل آی‌اواس ۱۱ کار می‌کنند، قابل دسترس کند.

در همین راستا، خدمات و محصولات واقعیت افزوده اپل در مجموعه‌ای از دستگاه‌ها ارائه خواهند شد و اپلیکیشن‌ها نیز در اختیار مصرف‌کنندگان بالقوه قرار می‌گیرند.

اکثر این محصولات تحول بزرگی در بازار ایجاد خواهند کرد اما تعدادی از اپلیکیشن‌هایی که بیشتر بازاری هستند، با همکاری شرکت‌هایی مانند ایکیا تولید شده اند.

این خرده‌فروش لوازم خانگی با شرکت اپل همکاری می‌کند تا یک اپلیکیشن ایجاد کند که به کاربران تلفن امکان می‌دهد فضای موجود در خانه خود را اندازه‌گیری کرده و به طور دیجیتالی یک وسیله را از کاتالوگ شرکت در آن فضا قرار دهد.

مدیر اجرایی اپل، تیم کوک، می‌گوید: "واقعیت افزوده یک پدیده بزرگ است. اتفاق بزرگی که در آینده وقتی به عقب نگاه می‌کنیم، از همان ابتدای کارش متعجب خواهیم شد."

در این حین گوگل سعی دارد یک سیستم ایجاد کند که می‌تواند روی ۱۰۰ میلیون دستگاه که در حال حاضر از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند، نصب شود اما در حوزه ایجاد چیزی سبک‌وزن که بتواند در دستگاه‌های قدیمی‌تر نیز اجرا شود، از اپل عقب است.

نه اپل و نه شرکت گوگل نمی‌توانند از بازار اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده انتظار داشته باشند که به اندازه پوکیمون گو مورد استقبال قرار گیرند. پوکیمون گو پس از انتشار، به اپ استور اپل کمک کرد تا فروش آن ۴۰% افزایش یابد و به ۲۰ میلیارد دلار برسد.

با این حال همان شرگت سرمایه‌گذاری که روی پوکیمون گو سرمایه‌گذاری کرده بود، معتقد است سرمایه‌گذاری روی واقعیت افزوده یک اقدام سودآور خواهد بود.

منبع نوشته: شنبه مگ


تگ‌ها: #شرکت #دیدی #اندروید #دنیا #سامسونگ #سامسونگ گلکسی #اپل #خدمات #محصول #هند #اپلیکیشن #مصر #بازار #دادی #انند #شرکت اپل #خانه #مدیر اجرایی #تیم کوک #پدیده #شرکت گوگل #سرما #سرمایه #یک اقدام

  • از شنبه مگ
    در تاریخ جمعه 17 شهریور 1396
    زمان مطالعه 1 دقیقه
    نیوزیفای چیست؟

    نیوزیفای یک جستجوگر هوشمند اخبار وب است و هدف آن ساده سازی، هدفمندی و نمایش آماری برای تحلیلگران حوزه‌های مختلف رسانه‌های متنی است.