بارکلیز با اینترنت اشیاء بر بانکدارها نظارت می‌کند


بارکلیز با اینترنت اشیاء بر بانکدارها نظارت می‌کندشرکت بارکلیز دستگاه‌هایی را نصب کرده است که نشان می‌دهند بانکداران چه مدت روی صندلی خود و پشت باجه می‌نشینند. وقتی کارکنان بانک سرمایه‌گذاری در لندن جعبه‌های سیاهی را پیدا کردند که در زیر میزهای آنها نصب شده بود، از مدیران خود پرس‌و‌جو کردند. در واقع آنها دستگاه‌های ردیاب بودند که آکوپ‌آی (OccupEye) نام دارند ... بیشتر بخوانید درباره بارکلیز با اینترنت اشیاء بر بانکدارها نظارت می‌کند افزودن دیدگاه جدید

این دستگاه‌ها از حسگرهای حرارتی و حرکتی برای ثبت مدت زمانی که کارمندان در پست خود هستند، استفاده می‌کنند. با اینکه بانک تبلیغات خاصی برای نصب این دستگاه‌ها نکرده بود، اما کارمندان بارکلیز مطلع شده بودند که قرار است این دستگاه‌ها در بانک نصب شوند. کارمندان بارکلیز می‌گویند که آنها به خاطر نمی‌آورند این جعبه‌ها به اطلاع آنها رسیده باشد اما سخنگوی بانک می‌گوید که هیچ شکایت رسمی در این خصوص صورت نگرفته است. این دستگاه‌ها که توسط بلک‌برن ساخته شده‌اند، یک شیوه جدید برای شرکت‌ها هستند تا آنها بتوانند دریابند که چگونه می‌توانند فضای دفتر را کاهش دهند و یک داشبورد رنگی را ارائه می‌دهد تا به مدیران نشان دهد که کدام کارگاه‌ها خالی هستند و روند مصرف را تجزیه و تحلیل کنند. به گفته بانک، حسگرها افراد یا بازدهی آنها را کنترل نمی‌کنند؛ در واقع آنها استفاده از فضای دفتر کار را ارزیابی می‌کنند. این نوع تحلیل به بانک کمک می‌کند تا هزینه‌ها را کاهش دهند، برای مثال بتوانند مصرف انرژی را مدیریت کنند یا فرصت‌های موجود برای استفاده بیشتر از محیط‌های کاری انعطاف‌پذیر را شناسایی کنند. تخصیص دوره‌ای میز یک راهبرد مناسب برای کاهش هزینه‌ها در بارکلیز است. مسئول ارشد اجرایی بارکلیز، جس استیلی، می‌گوید: «با کاهش مساحت بانک می‌توان صرفه‌جویی کرد.» در ماه دسامبر، بارکلیز فضای اداری خود را در منطقه کاناری وارف به دولت اجاره دارد و از این طریق ۴۵ میلیون دلار در سال صرفه‌جویی کرد.

بانک‌های سرمایه‌گذاری هر روز بیشتر از دیروز از فناوری برای پیگیری نحوه استفاده کارمندان خود از زمان استفاده می‌کنند. بارکلیز یک سیستم کامپیوتری را معرفی کرده است که میزان کسب درآمد از هر مشتری را پیگیری می‌کند و به رؤسا امکان می‌دهد تا مشخص کنند که تحلیلگران و فروشندگان باید چه مدت زمانی را برای هر مشتری صرف کنند. دومینیک هوک، مسئول ملی یونایت، می‌گوید: «ما تضمین کرده‌ایم که این جعبه‌ها افراد یا عملکرد آنها را بررسی نمی‌کنند.» این اتحادیه بر شرایط نظارت می‌کند تا مطمئن شود از حسگرها برای جاسوسی روی کارمندان یا به عنوان وسیله‌ای برای اندازه‌گیری بازدهی استفاده نمی‌شود.

منبع نوشته: شنبه مگ


تگ‌ها: #زمانی #مانی #کارمندان #تبلیغات #سخنگو #شکایت #شرکت #انند #دریا #هند #مصر #بازده #دفتر کار #ارز #مصرف انرژی #راهبرد #کاهش هزینه #ناری #دولت #سرما #سرمایه #کامپیوتر #ری را #اتحاد #جاسوس #جاسوسی

  • از شنبه مگ
    در تاریخ چهارشنبه 22 شهریور 1396
    زمان مطالعه 1 دقیقه
    نیوزیفای چیست؟

    نیوزیفای یک جستجوگر هوشمند اخبار وب است و هدف آن ساده سازی، هدفمندی و نمایش آماری برای تحلیلگران حوزه‌های مختلف رسانه‌های متنی است.