باوجود هشدار نمایندگان دموکرات؛ مجلس نمایندگان آمریکا فروش هواپیما به ایران را ممنوع کرد


مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب مصوبه ای فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را ممنوع کرد.

به گزارش نه صبح به نقل از پایگاه خبری هیل، مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه با تصویب مصوبه ای فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را ممنوع کرد.

این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا در حالی صورت گرفت که برخی از نمایندگان دموکرات نسبت به اینکه این اقدام توافق بین المللی درباره برنامه هسته ای ایران را تضعیف خواهد کرد، هشدار داده بودند.

بر اساس این گزارش، «پیتر راسکام» نماینده جمهوریخواه آمریکایی دو متمم برای قانون بودجه دولت آمریکا ۲۰۱۸ ارائه کرده بود که به طور مشخص استفاده از بودجه برای اعطای مجوز معاملات مالی فروش هواپیماهای کشوری را ممنوع می سازد و به دفتر کنترل اموال خارجی آمریکا اجازه نمی دهد که مجوزهای فروش هواپیما به ایران را صادر کند.

منبع نوشته: 9 صبح


تگ‌ها: #گزار #نقل از پایگاه خبری #مجلس #مجلس نمایندگان #نمایندگان #مجلس نمایندگان آمریکا #نمایندگان آمریکا #آمریکا #هواپیما #ایران #دموکرات #بین الملل #برنامه هسته ای #هسته ای #برنامه هسته ای ایران #هسته ای ایران #هشدار #نماینده #قانون #بودجه #بودجه #اعطای مجوز #مالی #ری را

  • از 9 صبح
    در تاریخ پنج‌شنبه 23 شهریور 1396
    زمان مطالعه کمتر از یک دقیقه
    نیوزیفای چیست؟

    نیوزیفای یک جستجوگر هوشمند اخبار وب است و هدف آن ساده سازی، هدفمندی و نمایش آماری برای تحلیلگران حوزه‌های مختلف رسانه‌های متنی است.