شورای امنیت سازمان ملل نسل‌کشی مسلمانان در میانمار را محکوم کرد


شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای نسبت به اعمال خشونت‌ علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار ابراز نگرانی و این اقدامات خشونت بار را محکوم کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای نسبت به اعمال خشونت‌ علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار ابراز نگرانی و این اقدامات خشونت بار را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای نسبت به اعمال خشونت‌ علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار ابراز نگرانی و این اقدامات خشونت بار را محکوم کرد.

شورای امنیت در بیانیه‌ای که در همین راستا منتشر کرد، بدون آنکه اشاره‌ای به طرف‌هایی که دست به خشونت زده‌اند، اشاره کند، صرفا آن را محکوم کرد.

سازمان ملل در این بیانیه‌ نگرانی عمیق خود را از گزارش ها درباره خشونت شدید در عملیات امنیتی نیروهای ارتش میانمار اعلام کرد و خواستار اقدامات فوری برای پایان دادن به خشونت در ایالت "راخین"، کاهش تنش‌ها و استقرار دوباره نظم و قانون و نیز تضمین حفاظت از جان غیرنظامیان شد.

این شورا در عین حال مقامات میانمار را به اتخاذ اقدامات فوری برای توقف خشونت ها در منطقه "اراکان" فرا خوانده است.

...............

پایان پیام/ 313

منبع نوشته: ابنا 24


تگ‌ها: #شورا #شورای امنیت #شورای امنیت سازمان ملل #امنیت سازمان ملل #سازمان ملل #سازمان ملل متحد #صدور بیانیه #اعمال خشونت #خشونت #مسلمان #سلمان #مسلمانان روهینگیا #میانمار #گزار #سازمان #نیرو #اعلا #ستار #اقدامات فوری #پایان دادن #ایالت #کاهش تنش #قانون #نظام #نظامی #اراک

  • از ابنا 24
    در تاریخ پنج‌شنبه 23 شهریور 1396
    زمان مطالعه کمتر از یک دقیقه
    نیوزیفای چیست؟

    نیوزیفای یک جستجوگر هوشمند اخبار وب است و هدف آن ساده سازی، هدفمندی و نمایش آماری برای تحلیلگران حوزه‌های مختلف رسانه‌های متنی است.